Tajné korene 5: Korene, ktoré sa prispôsobili

Text Katarína Urban Richterová

Vedeli ste, že jedna z najznámejších slovenských herečiek, Táňa Pauhofová, má chorvátske korene? Nevie sa o tom, pretože sa vraj nik nepýta.

V piatej epizóde podcastu Tajné korene vďaka nej otvárame tému čiastočných koreňov a zoberieme si k srdcu úlohu, ktorú nám známa herečka uložila – zistiť čo najviac o slovenských Chorvátoch. Vydáme sa pátrať do Jaroviec, objavíme výnimočný cintorín a na vlastné uši zistíme, čo sú „ljubavy“. Prelúskame aj históriu, zistíme kedy a prečo na naše územie prišli Chorváti a neobídeme ani chorvátskych šľachticov, ktorých mená sa spájajú s najznámejšími budovami na Slovensku.

Podcast si vypočujete tu:
Spotify – https://bit.ly/3OT9nkx
Apple Podcasts – https://bit.ly/49pMKft
Podbean – https://bit.ly/3UNZNmu

Novú epizódu podcastu publikujeme každý štvrtok a preplatitelia*ľky Denníka N si ho môžu vypočuť už každý pondelok. 


Tajné korene je podcastová miniséria, v ktorej sa dozviete o osobných a rodinných príbehoch, o tom, ako blízko súvisia s veľkými dejinami, o prekvapeniach, ktoré skrývajú, a o tom, prečo sa nám oplatí ich poznať. Novinárka a podcastová producentka Katarína Urban Richterová sa v šiestich epizódach rozpráva so známymi ľuďmi o ich rodinných príbehoch a následne začne pátrať po histórii a nečakaných súvislostiach danej menšiny na Slovensku. V podcaste sa môžete tešiť na roadtripy, umelecké vystúpenia a humor, intímne až dojímavé spovede, ale aj bolestivé zistenia.

Podcast Tajné Korene vznikol vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – Kultminor a Nadácie Milana Šimečku a v spolupráci s Denník N.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter