Tajné korene 1: Pátranie po koreňoch – príbeh, dobrodružstvo a hľadanie pravdy

Text Katarína Urban Richterová

V úvodnej epizóde podcastu Tajné Korene pôjdeme od Hollywoodu až po lečo a medzi tým začneme pátrať po koreňoch a zisťovať, že je to riadna makačka, ale aj veľké dobrodružstvo, ktoré môže viesť k milým, zaujímavým, ale aj ťažkým a bolestivým zisteniam. Aké tajomstvá môžu skrývať a prečo sa oplatí po nich pátrať?

A vôbec, kto sme my – Slováci, aké máme korene? Prečo nie je dnešná multi-kulti spoločnosť ničím novým, kto nám „daroval“ Jánošíka a vďaka komu máme lečo?

Podcast Tajné Korene si vypočujete tu:

Spotify – https://bit.ly/3S8MqKV
Apple Podcasts – https://bit.ly/3SaWfYE
Podbean – https://bit.ly/3OfXnJf

Novú epizódu podcastu publikujeme každý štvrtok a preplatitelia*ľky Denníka N si ho môžu vypočuť už každý pondelok. 


Tajné korene je podcastová miniséria, v ktorej sa dozviete o osobných a rodinných príbehoch, o tom, ako blízko súvisia s veľkými dejinami, o prekvapeniach, ktoré skrývajú, a o tom, prečo sa nám oplatí ich poznať. Novinárka a podcastová producentka Katarína Urban Richterová sa v 6 epizódach rozpráva so známymi ľuďmi o ich rodinných príbehoch a následne začne pátrať po histórii a nečakaných súvislostiach danej menšiny na Slovensku. V podcaste sa môžete tešiť na roadtripy, umelecké vystúpenia a humor, intímne až dojímavé spovede, ale aj bolestivé zistenia.

Podcast Tajné Korene vznikol vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – Kultminor a Nadácie Milana Šimečku a v spolupráci s Denník N.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter