Tajné korene 4: Korene v slovenskom Babylone

Text Katarína Urban Richterová

V 4. epizóde podcastu Tajné Korene pôjdeme do slovenského melting-potu, alebo Babylonu a možno vás naša lokalita mierne prekvapí. Hovoriť budeme o jednej z troch vetiev nemeckých usadlíkov na Slovensku – Karpatských Nemcoch, o tom, ako sa žije nemeckej komunite na Slovensku dnes a čím si prešla po druhej svetovej vojne. Pozrieme sa aj na začiatok, na to, prečo a ako prišli Nemci na naše územie, čo so sebou priniesli a čo nám tu dodnes po nich zostalo. Cez mikrofón si „ukážeme“ Dufartove domy, magickú spišskú šestnástku a preberieme aj bály. 

Vypočuť si ho môžete tu:
Spotify – https://bit.ly/49e7c36
Apple Podcasts – https://bit.ly/49szx5y
Podbean – https://bit.ly/49fw7mR

Novú epizódu podcastu publikujeme každý štvrtok a preplatitelia*ľky Denníka N si ho môžu vypočuť už každý pondelok. 


Tajné korene je podcastová miniséria, v ktorej sa dozviete o osobných a rodinných príbehoch, o tom, ako blízko súvisia s veľkými dejinami, o prekvapeniach, ktoré skrývajú, a o tom, prečo sa nám oplatí ich poznať. Novinárka a podcastová producentka Katarína Urban Richterová sa v šiestich epizódach rozpráva so známymi ľuďmi o ich rodinných príbehoch a následne začne pátrať po histórii a nečakaných súvislostiach danej menšiny na Slovensku. V podcaste sa môžete tešiť na roadtripy, umelecké vystúpenia a humor, intímne až dojímavé spovede, ale aj bolestivé zistenia.

Podcast Tajné Korene vznikol vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – Kultminor a Nadácie Milana Šimečku a v spolupráci s Denník N.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter