[fjúžn] walks – Prechádzka s Madeline

Text multikulti.sk
Multikulti.sk

Pozývame vás na poslednú tohtoročnú prechádzku [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov. V sobotu 29. decembra vás svojimi obľúbenými miestami Bratislavy bude sprevádzať Madeline Vadkerty z USA. Madeline sa narodila vo Washingtone, na Slovensku žila v rokoch 1990 – 1996 a v januári 2017 sa po vyše 20 rokoch vrátila. Pracuje v Nadácii Milana Šimečku, robí dobrovoľnícku prácu pre Dokumentačné stredisko holokaustu a spolupracuje s iniciatívou Zabudnuté Slovensko. Momentálne sa intenzívne venuje výskumu o holokauste v Slovenskom národnom archíve.

Stretávame sa o 13:00 pred kníhkupectvom Artforum na Kozej ulici. Prechádzka bude trvať približne hodinu a pol a ukončíme ju v kaviarni Berlinka na Nám. Ľudovíta Štúra, kde nás bude čakať chutné občerstvenie a kde budete mať možnosť sa s Madeline neformálne porozprávať.

Ak vás zaujíma život Madeline v Bratislave, pridajte sa k nám a prejdite sa po miestach, ktoré sa spájajú s jej príbehom v tomto meste.

Prechádzka je kapacitne obmedzená. Svoju účasť prosím potvrďte mailom na adresu adriana@nadaciams.sk.

Projekt [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov ponúka verejnosti možnosť nazrieť na vlastné mesto z pohľadu ľudí, ktorí sa v Bratislave nenarodili. Predstavuje rôzne miesta Bratislavy, ktoré ľudia z iných krajín považujú za dôležité, a ku ktorým majú vzťah. 

Projekt realizujeme vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec 2018 Nadácie Orange a Grantovému programu hlavného mesta SR Bratislavy Ars Bratislavensis.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter