Tajné korene 2 – Korene, ktoré už netreba tajiť

Text Katarína Urban Richterová

V  druhej epizóde podcastu Tajné Korene sa vyberieme na veľký road-trip, na samotný koniec, či skôr „začiatok“ Slovenska. S moderátorkou Oli Džupinkovou spoznáme jej rodinu, korene a ich príbehy. Okrem „banduriek“ od jej 94-ročnej „babči“, úžasných koláčov a bazového sirupu jej mamy sa vyštveráme na zenový kopec, posedíme pod dozrievajúcim hroznom a dozvieme viac o histórii rusínskeho obyvateľstva na Slovensku. Vyberieme sa aj po stopách najznámejšieho slovenského Rusína, ktorého prekvapivo nenájdeme v galériách, ale v rozprávkove.

Počúvajte tu:
Spotify – https://bit.ly/3uqybcl
Apple Podcasts – https://bit.ly/3HFbpAq
Podbean – https://bit.ly/3Opp42x

Novú epizódu podcastu publikujeme každý štvrtok a preplatitelia*ľky Denníka N si ho môžu vypočuť už každý pondelok. 


Tajné korene je podcastová miniséria, v ktorej sa dozviete o osobných a rodinných príbehoch, o tom, ako blízko súvisia s veľkými dejinami, o prekvapeniach, ktoré skrývajú, a o tom, prečo sa nám oplatí ich poznať. Novinárka a podcastová producentka Katarína Urban Richterová sa v 6 epizódach rozpráva so známymi ľuďmi o ich rodinných príbehoch a následne začne pátrať po histórii a nečakaných súvislostiach danej menšiny na Slovensku. V podcaste sa môžete tešiť na roadtripy, umelecké vystúpenia a humor, intímne až dojímavé spovede, ale aj bolestivé zistenia.

Podcast Tajné Korene vznikol vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – Kultminor a Nadácie Milana Šimečku a v spolupráci s Denník N.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter