Humans of [fjúžn]

Text Ivana Kohutková
FOTO: Kvet Nguyen

Jedným z cieľov festivalu [fjúžn] je priblížiť verejnosti život cudzincov a cudziniek žijúcich na Slovensku, ktorých v spoločnosti nie je veľmi počuť ani vidieť. Sú našimi susedmi, kolegyňami, priateľmi či rodinnými príslušníčkami. Tvoria neoddeliteľnú súčasť tejto krajiny, prinášajú do nej množstvo nových skúseností a inšpirácie a obohacujú celú spoločnosť. 

Humans of [fjúžn] prináša príbehy ľudí, ktorí pochádzajú z inej krajiny či kultúry. S projektom sme začali v roku 2019. Inšpirovali sme sa Humans of […] – populárnym konceptom zachytávania a predstavovania obyvateľov rôznych miest, ktorý má svoje korene v New Yorku. Prvú sériu Humans of New York vytvoril Brandon Stanton ešte v roku 2010. Odvtedy sa projekt rozšíril do rôznych kútov sveta.

Tohtoročnými Humans of [fjúžn] sú Naomi Hužovičová, Yehuda Gabrielita Madjiah, Kasha Potrohosh, Vladyslav Yatskovyi a Katarína Živanović. Päť ľudí, ktorí reprezentujú vekovú, profesijnú či rodovú rozmanitosť pôvodu a príbehov. 

Koncept Humans of [fjúžn] je oslavou pestrosti a ukážkou toho, čo máme ako ľudia spoločné.

Fotografie portrétov pripravila Kvet Nguyen. Príbehy tohtoročných Humans of [fjúžn] vám v rozhovoroch sprostredkovali Ema Čabová, Jana Gombiková, Ivana Kohutková, Kristína Paholík Hamárová a Elena Senková.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter