Ako zvládajú pandémiu utečenci? Na letnú školu o migrácii sa môžete prihlásiť aj vy

Text

Centrum pre migráciu a práva utečencov na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Skopje ogranizuje letnú školu pre študentov a študentky, ktorá sa zameriava na neľahkú situáciu utečencov počas pandémie koronavírusu. Prihlásiť sa môžete do 17. augusta. 


Ako zvládajú pandémiu ľudia, ktorí sa ani počas najväčšej izolácie nemali kam ukryť, lebo ich domov je stovky kilometrov ďaleko? S akými problémami sa stretávali? Mali sa na koho obrátiť?

Centrum pre migráciu a práva utečencov na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Skopje ogranizuje v spolupráci s UNHCR a Medzinárodným inštitútom pre humanitárne právo letnú školu pre študentov a študentky, ktorá sa zameriava práve na neľahkú situáciu utečencov počas pandémie koronavírusu. 

Počas 5 dní sú pre účastníkov a účastníčky nachystané rôzne prednášky, diskusie, debaty, ktoré majú mladým ľuďom pomôcť kriticky sa zamyslieť nad otázkami týkajúcimi sa práv utečencov a migrácie. Všetky aktivity budú prebiehať online v doobedných a poobedných oknách, večerný program bude dobrovoľný. Zapojiť sa môžu študenti a študentky z celého sveta, limit je 50 účastníkov. Prednášky a diskusie budú viesť medzinárodní odborníci, uznávaní akademici, ale aj rovesníci z miestnych škôl.

summer%20camp%202.jpgZdroj fotografie: FB Refugee law and Migration Center – „Iustinianus Primus“ Law Faculty, Skopje

Na letnú školu sa môžu prihlásiť akýkoľvek študenti a študentky stredných či vysokých škôl bez ohľadu na to, či majú nejaké predchádzajúce znalosti v oblasti práva utečencov a migrácie. Nutná je jedine znalosť angličtiny. Kurz bude prebiehať od 24. do 28. augusta, prihlásiť sa môžete do 17. augusta najneskôr. Organizátori vám následne zašlú oznámenie o prijatí s detailami k letnej škole.

Ak sa chcete na letnú školu o migrácii priamo prihlásiť, môžete tak spraviť cez TENTO LINK.

Viac informácii nájdete na stránke Refugee Law and Migration Centre, prípadne na ich Facebooku.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter