Tajné korene 3: Korene vo vzduchu

Text Katarína Urban Richterová

V tretej epizóde podcastu Tajné korene prejdeme všetkými emóciami: od humoru a satiry, cez smútok až k hnevu. Dnes budeme totiž hovoriť o židovskej menšine na Slovensku a koreňoch tajných, známych a, žiaľ, aj tých vo vzduchu.

Je dobré si robiť srandu z predsudkov o Židoch a Židovkách a vôbec, odkiaľ tieto predsudky pochádzajú? Cez príbeh Michaela Szatmáryho, jeho vtipné glosy a rozprávanie o živote moderného Žida na Slovensku sa dostaneme aj k histórii Židov a Židoviek u nás. Prečo prišli na naše územie a prečo bol svet pre nich v priebehu dejín taký nebezpečný? Pozrieme sa aj na konferenciu, kde sa stretli najvplyvnejší Židia Uhorska a obrovské zmeny, ktoré pre nich na našom území priniesla. Nevyhneme sa ani druhej svetovej vojne a holokaust priblížime až nebezpečne blízko.

Počúvajte tu:
Spotify – https://bit.ly/3P0riG3
Apple Podcasts – https://bit.ly/49xGHFz
Podbean – https://bit.ly/3wi2K4w

Novú epizódu podcastu publikujeme každý štvrtok a preplatitelia*ľky Denníka N si ho môžu vypočuť už každý pondelok. 


Tajné korene je podcastová miniséria, v ktorej sa dozviete o osobných a rodinných príbehoch, o tom, ako blízko súvisia s veľkými dejinami, o prekvapeniach, ktoré skrývajú, a o tom, prečo sa nám oplatí ich poznať. Novinárka a podcastová producentka Katarína Urban Richterová sa v 6 epizódach rozpráva so známymi ľuďmi o ich rodinných príbehoch a následne začne pátrať po histórii a nečakaných súvislostiach danej menšiny na Slovensku. V podcaste sa môžete tešiť na roadtripy, umelecké vystúpenia a humor, intímne až dojímavé spovede, ale aj bolestivé zistenia.

Podcast Tajné Korene vznikol vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – Kultminor a Nadácie Milana Šimečku a v spolupráci s Denník N.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter