Svetový deň utečencov na Tyršáku

Text [fjúžn]
GRAFIKA Matúš Hnát

Pripomeňme si odvahu a silu tých, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy a hľadať bezpečie v cudzine. Skryme sa pod dáždnik a vyjadrime tak solidaritu s utečencami. Dáždnikové pochody po celom svete upozorňujú ako veľmi sú ľudia na úteku zraniteľní a potrebujú našu pomoc.

Bratislava sa pridá 20. júna, začneme o 14:00 na Primaciálnom námestí bubnovacím workshopom Drumstas. Po ňom odštartujeme Dáždnikový pochod ulicami hlavného mesta, cieľovou zastávkou je Tyršovo nábrežie. Tu bude program pokračovať bábkovým predstavením Posledný dinosaurus Divadla na hojdačke aj koncertom Andrey Bučko. Svetový deň utečencov s nami oslávi aj Cirkus-kus so svojím workshopom, pripravená je aj ochutnávka jedla a volejbalové ihrisko. Výstavu najlepších plagátov súťaže Refjúžn Poster nájdete v Archipelágu blízko Starého mosta.

Tešíme sa na vás!

S finančnou podporou:
UNHCR Central Europe
Fond pre azyl, migráciu a integráciu (AMIF)
Bratislava – hlavné mesto SR
Fond na podporu kultúry národnostných menšín

Podujatie je realizované s finančnou podporou z projektu „EMCA – Podpora migrantov prostredníctvom kultúrnych aktivít“ financovaného z Grantov EHP 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter