#sedímdoma: Tipy [fjúžn] tímu

Text [fjúžn]
[fjúžn]

Rozhodli sme sa pre vás pripraviť novú rubriku #sedímdoma. Každý a každá členka nášho [fjúžn] tímu sa podelí o svoje tipy čítanie, pozeranie a počúvanie. Týmito činnosťami teraz mnohí trávite čas, keď zodpovedne ostávate doma. Niektoré z nich si však viete v slúchadlách preniesť aj na nákup či na prechádzku okolo sídliska. Všetky tipy obsahujú prvky [fjúžn]u. Po ich požití hrozí fascinácia prelínaním migrácie, umenia, kultúr a životných príbehov. Ako prvá sa o svoje tipy podelí kolegyňa Anna:

Podcast: V chapadlech murmuru (Literature krize)
Institut úzkostí má výbornú sériu podcastov, v ktorých prostredníctvom literatúry rozoberá spoločenské témy ako rasizmus, otázky rodu či spoločenské triedy. Zároveň čítajú aj úryvky z kníh, o ktorých hovoria – takže tip na literatúru navyše. 5.ty diel s názvom Pohledem dvojitého agenta sa venuje téme migrácie. Odporúčam aj diel Zapletení do traumat otroctví. Veľký bonus – započúvať sa môžete v češtine aj angličtine.
▶️ https://bit.ly/2SmkSDC

Tanec: Black Waters
Tento tip patrí do sekcie, čo by som chcela zažiť. Tanečné predstavenie vychádza z dvoch historických udalostí. Prepája koniec 18. storočia, keď otrokári na britskej lodi prehodili viac ako 130 otrokov cez palubu, aby si mohli za ich smrť vypýtať poistné a začiatok 20.storočia, keď britské koloniálne jednotky mučili indických aktivistov v boji za nezávislosť vo väznici zvanej Čierna voda. Predstavenie vzniklo spojením dvoch tanečných skupín a fúziou súčasného tanca s tradičným indickým tancom.
▶️ https://youtu.be/WmohMZTGFzI

Film: A Land Imagined
Veľká srdcovka, ktorú dokonca nájdete aj na Netflixe. Nenechajte sa odradiť recenziami, otvorte myseľ a nahliadnete za fasádu bohatého Singapuru, na ktorej deň čo noc pracujú robotníci z rôznych kútov Ázie. Drsné, trošku mysteriózne, vizuálne veľmi príťažlivé.
▶️ https://youtu.be/qdceqkkFF10 

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter