Migrácia v dôsledku klimatických zmien

Text multikulti.sk
Foto: Noel Rojo

Európska migračná sieť pozýva vo štvrtok 23. augusta do kina Lumiér na diskusný večer spojený s premietaním filmu. Témou večera bude migrácia v dôsledku klimatických zmien. 

Program začína o 19.00 premietaním dokumentárneho filmu Anoteho archa o zničujúcich dôsledkoch klimatických zmien pre ostrovný štát Kiribati a jeho obyvateľov v Tichomorí. Kiribati je jednou z prvých krajín, ktorú ohrozuje stúpajúca hladina morí. Zatiaľ čo prezident krajiny Anote Tong sa snaží ochrániť svoj národ, viacerí obyvatelia Kiribati už hľadajú bezpečie za hranicami domova.

Po filme bude o 20:30 nasledovať diskusia s odborníkmi o vplyve klimatických zmien na ľudí, ich migráciu a aké sú možnosti riešenia tejto situácie. Diskutovať budú environmentálna špecialistka zo Svetovej banky Kanta Kumari Rigaud, regionálny riaditeľ Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) pre krajiny Východnej Afriky a Afrického rohu, Kene Jeffrey Labovitz a vedecký pracovník z Centra výskumu globálnej zmeny Akadémie vied ČR Alexander Ač.

Vstup na podujatie je voľný, diskusie bude v anglickom jazyku.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter