Last Call: Zapojte sa do plagátovej súťaže Refjúžn Poster

Text [fjúžn]
Grafika: Matúš Hnát

Čas sa kráti! Máte ešte tri dni na to, aby ste sa zapojili od plagátovej súťaže Refjúžn Poster. Prihlásiť plagát môžete tu: https://forms.gle/yg9XWyntConLstL37

O súťaži:

Nadácia Milana Šimečku vyhlasuje pri príležitosti Svetového dňa utečencov (20. júna 2020) otvorenú výzvu na návrh plagátov. Spomedzi nich vyberie odborná porota troch víťazov alebo víťazky, ktorí a ktoré si odnesú ceny v hodnote – 1. miesto 300 eur, 2. miesto 200 eur a 3. miesto 100 eur.

V čase pandémie, keď krajiny uzavreli svoje hranice a pohyb ľudí sa zastavil, nie je ale pre všetkých možné zostať doma, praktizovať sociálny dištanc či pravidelne si umývať ruky. Pandémia koronavírusu nás izolovala, ale ponúka nám možnosť prejaviť záujem a solidaritu o druhých. Téma migrácie a ľudí na úteku rozdeľuje spoločnosť, cítime preto potrebu pozrieť sa hlbšie na tento fenomén a skúmať, čo ja za naším strachom z neznámeho.

Vytvorte plagáty, ktoré budú reagovať na aktuálnu situáciu v súvislosti s migráciou a obmedzením pohybu. Kam by ste migrovali, ak by ste mohli? Je pohyb možný pre všetkých rovnako? Na aké limity naráža naša solidarita? Dotýka sa pandémia všetkých rovnako? Máme ešte väčší strach z neznámeho? Žijú vo vašom susedstve cudzinci? Je hlas zraniteľných skupín dostatočne počuť? Kam by ste ušli vy, ak by ste museli opustiť svoj domov? A myslíte, že by vás hostiteľská krajina privítala? Ako reagujete na výroky, “nie som rasista, ale..”, “tak si ich zober domov…”?

Všetky informácie nájdete tu: www.festival.fjuzn.sk

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter