Internationals Bratislava – predstavujeme

Text
Foto: fjuzn.sk

Organizácia Internationals Bratislava spája ľudí z rôznych končín sveta žijúcich v Bratislave bez ohľadu na ich pôvod. Podporuje ich sieťovanie, spoluprácu a interkultúrnu výmenu. Jej cieľom je prepájať kultúry a pomáhať vytvárať priateľstvá. Doposiaľ spojila ľudí z viac ako 110 krajín a tento počet neustále rastie.

Služby ktoré poskytuje nie sú informačné, ale skôr spoločenské – organizovanie párty, stretnutí a výletov pre cudzincov i “domácich” z Bratislavy bez ohľadu na národnosť a vek. Pre zábavu, kvalitné trávanie času a spoznávanie krás Bratislavy a Slovenska.

Organizácia bola založená samotnými migrantmi pre medzinárodnú komunitu čerpajúc zo skúseností samotných cudzincov žijúcich tu a zažívajúcich tunajšiu kultúru. Dokáže tak poskytovať tipy pre nočný život, návštevy prírody či iné aktivity.

Za účelom socializácie organizuje párty, výlety a workshopy. Pravidelné diskotéky boli jednou z prvých akcií Internationals Bratislava a pritiahli zatiaľ najviac záujmu. Aby nebola núdza o zábavú, majú tieto žúry aj rôzne tematické zameranie ako napríklad halloweenská, havajská, semaforová, fúzová.

Počas výletov zas možno spoznávať nie len krásky Slovenska, ale aj okolitých krajín. Účastníci sa zároveň dozvedajú základné fakty o histórii a atrakciách tej-ktorej navštívenej oblasti či majú možnosť degustovať miestne víno.

Raz štvrťročne sa konajú aj tvorivé workshopy pre ženy pod vedením skúsených lektoriek, či už ide o výrobu šperkov, prípravu vianočných dekorácií alebo karnevalových masiek.

Novou aktivitou v ponuke bude workshop pre čerstvých migrantov pod názvom Welcome to Slovakia. Prvý sa uskutoční v spolupráci s festivalom [fjúžn]. Prihlásení účastníci získajú tipy ako sa rýchlo a pohodlne “usadiť” v Bratislave, ako aj praktické informácie o možnostiach ubytovania či dostupných službách pre cudzincov.

Internationals Bratislava založila v roku 2013 Maria Hrvatić z Chorvátska. Maria prišla na Slovensko v roku 2010 za prácou v IBM. Vďaka rozmachu tejto komunitnej organizácie z firmy odišla a dnes sa naplno a s láskou venuje iba Internationals Bratislava.

Ak máte záujem zapojiť sa do tejto medzinárodnej komunity, nájsť si nových priateľov a zlepšiť svoj kultúrny život, či získať viac informácii o spomínaných podujatiach, navštívte stránku www.internationals.sk, prihláste sa na odoberanie spravodaja na info@internationals.sk alebo ich lajknite na Facebooku – Internationals Bratislava.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter