Humans of [fjúžn] 2022

Text Anna Jacková
FOTO Kvet Nguyen

Jedným z cieľov festivalu [fjúžn] je priblížiť verejnosti život cudzincov a cudziniek na Slovensku, ktorých v spoločnosti nie je veľmi počuť ani vidieť. Ich životy však neplynú izolovane, sú súčasťou slovenskej spoločnosti a niekedy aj slovenských domácností. A práve rozličnosť vzťahov, či už partnerských, rodinných, pracovných alebo kamarátskych, bola odrazovým mostíkom tohto ročníka. 

S projektom Humans of [fjúžn] sme začali v roku 2019. Humans of […] je populárny koncept zachytávania a predstavovania obyvateľov rôznych miest, ktorý má svoje korene v New Yorku. Prvú sériu Humans of New York vytvoril Brandon Stanton ešte v roku 2010, odvtedy sa projekt rozšíril do rôznych kútov sveta.

Tento rok sme priniesli päť dvojíc, ktoré reprezentujú rozmanitosť vzťahov i vekovú, profesijnú, rodovú či náboženskú rozmanitosť pôvodu a príbehov. Koncept Humans of [fjúžn] je ukážkou toho, čo máme ako ľudia spoločné, zároveň je oslavou ľudskej pestrosti.

Inšpiratívne ženy a muži sa podelili o svoje skúsenosti so životom na Slovensku – so všetkými radosťami i starosťami, strachmi či úspechmi. Ich osobné príbehy si môžete vypočuť aj naživo počas podujatia Humans of [fjúžn], ktoré sa bude konať 19. septembra 2022 v Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Stretnúť ich môžete aj na citylightoch roztrúsených v uliciach hlavného mesta.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter