Čo ponúka šiesty deň festivalu [fjúžn]?

Text [fjúžn]
Grafika: Matúš Hnát (3x)

Na Festival [fjúžn] 2020 nebude chýbať ani náš obľúbený formát prechádzok [fjúžn] walks.

Tentokrát nám Bratislavu, ako ju pozná a vníma, ukáže Les Paskarenko. Les je tatérka, umelkyňa, urbanexplorerka, aktívna Bratislavčanka, murárka i maliarka – presvedčiť sa môžete v novootvorenom štúdiu Onakô Tattoo, v ktorom tetuje. V rodnej Odese rozbiehala projekty zamerané na udržateľnosť. Jej upcyklingový workshop si môžete prísť odskúšať aj na našej Paráda na Svoradovej na Dobrom trhu.

Stretneme sa vo štvrtok 24.9.2020 o 16:30 v Medickej záhrade. Odtiaľ už nás Les prevedie miestami, ktoré má rada, a ktoré sa jej spájajú s jej životom v Bratislave. Prechádzka bude v slovenčine.

PRECHÁDZKA JE BEZPLATNÁ, NO JE NUTNÉ SA VOPRED REGISTROVAŤ: https://www.inviton.eu/e-11369/-fjuzn-walk-les-paskarenko

Kvet Nguyen: Tu sa môžu miešať jablká a hrušky

Sme niekým iným, keď migrujeme? Moji rodičia ešte vždy nazývajú Vietnam svojím domovom, hoci ich trvalé bydlisko je už vyše 30 rokov na opačnom konci sveta. Migrácia na Slovensko zmenila mojich rodičov na neznámych cudzincov. Ich identity pripomínajú šíre plochy pozostávajúce zo zozbieraných diverzít.

V určitom momente sa však každá spomienka alebo myšlienka, ktorá sa zdala byť novou, stane známou. Keď migrujeme, splývame s prítomnosťou, a zároveň existujeme s vlastnou minulosťou. Splývať znamená stávať sa iným človekom a predsa byť tým istým, dať kúsok nového sveta do toho pôvodného.

Vernisáž fotografii mladej fotografky Kvet Nguyen je oslavou rôznorodosti na rôznych „frontoch“ – dokonca aj v jedle. Výstava sa koná vo vynovených priestoroch Onakô tattoo na Špitálskej, pozrieť si ju budete môcť následne celý mesiac. Kurátorkou výstavy je Olja Triaška Stefanović.

My Improvised Life

Spoznajte Hona. Je cudzincom v Bratislave. O jeho živote a ľuďoch, ktorých stretol sa dozviete viac prostredníctvom série prepojených scén a postáv zvolených publikom.

Unikátne divadelné vystúpenie inšpirované skutočnými udalosťami a vytvorené na mieste. Spontánne a odvážne, “Môj improvizovaný život” oslavuje nepredvídateľnosť života, podivnosť, zraniteľnosť a nezabudnuteľné momenty.

Jazyk: Angličtina (jednoduchá a ľahko zrozumiteľná)

vytvoril: Hon Chong
umelecký vedúci: Hon Chong
Obsadenie: Funnylicious členovia obsadenia

Vstupné: 7 € / 5 € zľavnené / 1 € študenti

Celý program nájdete na festival.fjuzn.sk.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter