Chystáme ďalšiu [fjúžn] walk – prechádzka Bratislavou očami cudzinca

Text multikulti.sk
Daniela Benková

Pozývame vás na ďalšiu zo série prechádzok [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov. Po rumunskej novinárke Anci Dragu vás svojimi obľúbenými miestami Starého mesta bude sprevádzať Rohullah Naikzad z Afganistanu, ktorý už roky žije, študuje a pracuje v Bratislave. Pridá sa k nemu priateľka Soňa Oboňová, ktorá pracuje v Medzinárodnej organizácii pre migráciu. 

Stretávame sa v sobotu 1. decembra o 11:00 pri fontáne na Hodžovom námestí. Prechádzka bude trvať približne hodinu a pol a ukončíme ju v komunitnom centre Mareena na Lazaretskej ulici, kde sa budete môcť s Rohlim a Soňou neformálne porozprávať pri stole s malým občerstvením. Prechádzka bude prebiehať v anglickom jazyku. 

Prechádzka je kapacitne obmedzená, svoju účasť preto potvrďte zaslaním e-mailu na adresu adriana@nadaciams.sk. 

Projekt [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov ponúka verejnosti možnosť nazrieť na vlastné mesto z pohľadu ľudí, ktorí sa v Bratislave nenarodili. Predstavuje rôzne miesta Bratislavy, ktoré ľudia z iných krajín považujú za dôležité, a ku ktorým majú vzťah. 

Projekt realizujeme vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec 2018 Nadácie Orange a Grantovému programu hlavného mesta SR Bratislavy Ars Bratislavensis.

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter