Aktivity

fwn

[fjúžn] walks

Ideou [fjúžn] walks je spoznávať mesto novými očami. Ako vnímajú svoje mesto cudzinci a cudzinky, ktorí sa tu usadili? Počas prechádzky cudzinci-sprievodcovia ukazujú miesta, ktoré sú pre nich dôležité, v dobrom aj v zlom. Mnohí Slováci a Slovenky totiž nepoznajú osobne ani jedného cudzinca a názor o nich si vytvárajú len sprostredkovane, z médií či od známych. Zo skúseností však vieme, že osobný kontakt pomáha prelomiť ľady na oboch stranách. Projekt [fjúžn] walk pozýva spoznávať svet, ktorý máme doma.

Cudzinci a cudzinky žijúce na Slovensku majú mnoho rôznych dôvodov, prečo sa tu rozhodli usadiť. Niekto prišiel za dobrou pracovnou príležitosťou, ďalších lákalo štúdium či túžba spojiť sa s rodinou a iní možno v tejto krajine našli bezpečie pre život. V novom či už „zabývanom“ meste si každý hľadáme spôsob, ako sa tu cítiť dobre. Objavujeme nové ulice, hľadáme príjemné kaviarne a podniky, premýšľame ako najefektívnejšie odprevadiť deti do školy cestou do práce a obzeráme sa za možnosťami, kde tráviť svoj voľný čas.

Festival [fjúžn]

Spoznajte svet, ktorý máme doma. Festival [fjúžn] organizuje Nadácia Milana Šimečku od roku 2006.

Svetový deň utečencov

Komunitné podujatie s bohatým inkluzívnym programom s komunitami cudzincov cez ochutnávku afganskej či somálskej kuchyne, prezentáciu ukrajinskej i bahájskej komunity, diskusie, koncerty a mnoho ďalšieho. 

[fjúžn] na cestách

Festival [fjúžn] vyráža z Bratislavy do ďalších miest Slovenska

Art of [fjúžn]

Umelecké projekty, spolupráce a Open Cally, ktoré vznikli v programe [fjúžn]

ICORN

Mesto Bratislava sa stáva súčasťou medzinárodnej siete ICORN, ktoré poskytuje prenasledovaným autorkám a umelcom dočasné útočisko formou rezidencie.

Archipelágo

Objekt Archipelágo je kruhová inštalácia vo verejnom priestore, ktorú využívame na rôzne umelecko-spoločenské účely.

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter