Kvasný pohyb, koncept a výtvarné dielo: Viktória Revická Performerky: Lucia Kupcová, Tatiana Takáčová, Veronika Verešová, Viktória Revická

Ako tu chceme všetci spolu žiť?

Text Anna Jacková
FOTO Kvet Nguyen

Sme rozdelená krajina? Zdá sa, že posledné roky našu spoločnosť polarizuje čoraz viac tém. Patrí medzi ne aj migrácia. Kedysi neutrálne slovo je v súčasnom diskurze rozbuškou na politickej scéne i v našich obývačkách. Aký to má vplyv na naše medziľudské vzťahy?

Dáta ukazujú, že počet cudzincov a cudziniek žijúcich na Slovensku rastie každým rokom. Vojna na Ukrajine upriamila na túto skutočnosť pozornosť širokej verejnosti. Kladieme si otázku, ako tu chceme všetci spolu žiť. Počas 17. ročníka festivalu [fjúžn] v Bratislave, ktorý sa koná od 19. – 26. septembra 2022 budeme skúmať pestrosť VZŤAHOV.

Ako si utvárame vzťahy okolo nás, k ľuďom z iných krajín, k Európskej únii, svetu či k sebe samým? A ako nás vnímajú cudzinci a cudzinky žijúci na Slovensku? Sú vo vzťahu menšina a väčšina zastúpené všetky hlasy rovnako? A ak nie, kedy vzniká mocenský vzťah a čo s tým vieme urobiť?

Zaujíma nás, kto a čo (de)formuje naše medziľudské, partnerské, rodinné, susedské či pracovné vzťahy. Spoznávaním a prepájaním rozmanitých komunít máme šancu vytvárať spoločenskú súdržnosť. Pridajte sa k nám!

Zdieľať článok Facebook

Čítať viac

Sleduj [fjúžn] na sociálnych sieťach

Odoberaj náš newsletter